Głogów - Widok na fragment miasta

Głogów www.glogow.miaston.pl

Szukaj
Reklama
Logowanie
Głogów w pigułce
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Jak oceniasz Salę Weselną u Dula?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Przyjazne miasto dla lokatorów

Ilość postów: 2 | Odsłon: 1512 | Najnowszy post
 • Przyjazne miasto dla lokatorów

  Jaką mamy piękną Aleję Wolności, hmmmm??.., też tak myślałem dotąd, dopóki na niej nie zamieszkałem. Mieszkam na 1 piętrze, oczywiście przy Alei. Jaka to rozkosz dla mych uszu jak pędzą tą piękną, starą kostką brukową samochody, zwłaszcza po 05 i przed 06 rano, tyle spóźnialskich ludzi goni, aż miło słuchać. Od kiedy tu zamieszkałem to od tego czasu nie mogę normalnie spać. Czy nasz Urząd Miasta nie wie jakie to hałaśliwe? Jak hałas potrafi szkodzić naszemu zdrowiu? I ile faktycznie przekroczone są tu normy decybeli? I tu ciekawostka, nikomu to nie przeszkadza, bo tu nie mieszkają. Niektórzy mieszkańcy, widzę zaczynają radzić sobie jak tylko mogą, instalując np., żaluzje metalowe zewnętrzne aby wyciszyć hałas pędzących samochodów. A jak to znoszą starsi ludzie? Jadąc innymi ulicami Głogowa, ot dziwo tam gdzie natężenie ruchu jest znikome, są zainstalowane małe przeszkody drogowe w postaci progów zwalniających. Czy tak ciężko jest zainstalować powyższe progi na Al. Wolności? Uważam, że z tego byłyby tylko same korzyści, a mianowicie: mniej wypadków spowodowanych nadmierną prędkością, nasze dzieci i my sami czulibyśmy się bezpieczniej i oczywiście jak wolniej jeżdżą samochody jest ciszej. Może to głupota co wypisuję ale ekrany wygłuszające są instalowane przy budynkach gdzie jest przekraczany dopuszczalny hałas spowodowany przez jadące samochody. Dobrze, że mogę pisać bo gdybym miał to mówić musiałbym mocno krzyczeć aby mnie ktokolwiek usłyszał. Cóż na koniec mogę dodać spokojnej nocki wszystkim, którzy mieszkają przy Al. Wolności i innych ruchliwych ulicach.

  Ps. Najpiękniejsze są noce, zawsze w piątkowe i sobotnie wieczory, kiedy to między innymi taksówki spieszą się dowożąc klientów na dyskoteki i inne imprezy, ach jak miło jest wtedy liczyć, zamiast baranów ile przejechało z nadmierną prędkością samochodów i nadal liczę ,nie mogąc zasnąć?.. Czy ktoś z Was ma podobny problem?

  Gość_Lokator
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Przyjazne miasto dla lokatorów

   Szkodliwe oddziaływanie działki (ulica to też działka) powinno pozostawać w granicach działki. HAHA. Takie prawo podobno. Kostka to jedna z najgłośniejszych nawierzchni, ale jaka piękna - historycznie wyglądająca ;)

   andrzej
   Zgłoś
   Odpowiedz
Losowe zdjęcie